Výzva matkám na Den matek

Matky!

Přestaňme bojovat se svými dcerami, přestaňme být v opozici.
Vyslechněme je, nechme je sdělit nám, co potřebují, přestože s tím nesouhlasíme. Ony se potřebuji vůči nám vymezit, odlišit se, proto jdou často do konfliktu.

Podporujme je ať se děje co se děje. Buďme jim oporou v zákulisí. Ony postupně s věkem přicházejí na tu svoji scénu, my tam za nimi nemáme lézt a dirigovat je. Důvěřujme samy sobě, že jsme jim před vstupem na scénu daly dostatek citu, lásky, informací, že ony na té své scéně mají z čeho čerpat a že jsme jim dobrým příkladem.

A někdy to tak nevypadá.

Ale buďme tam, za scénou, nelezme za nimi, ale zároveň neodcházejme s pocitem, že jsme zklamaly. Nechme se překvapit, nechme se dojmout, nechme se potěšit tím, jak ony samy svojí scénu pojmou.
A ačkoli to není zřejmé na první pohled, naše dcery potřebují vědět, že v zákulisí je někdo, na koho se mohou spolehnout, kdo je nesoudí, kdo se na ně těší a zpovzdálí je miluje a podporuje. Přestože to nedávají a možná nikdy nedají znát.

Je tam jejich MÁMA.

 

Učím, jak jíst bez lepku, mléka a cukru pomocí osvědčených návodů a receptů. Tato moje strava je založená na zelenině, obilovinách, luštěninách, příležitostně i mase a vejcích. Více jak 12 let nejím lepek (pšenici, žito, ječmen, oves, to znamená pečivo, knedlíky, běžné těstoviny), mléko (a také sýry, smetanu, jogurty, máslo) a cukr (bílý, řepný, tmavý, třtinový). Bezlepková strava bez mléka a cukru mi pomohla od mnoha zdravotních potíží, jako jsou pylové alergie, chronická rýma, záněty dutin, angíny, gynekologické potíže a další. Také jsem mívala o 25 kilo víc. Celostní přístup k životu mi přináší kvalitnější dny i noci. Věnuji se také meditacím, praktikuji masáže shiatsu, cvičím taiji a dechová cvičení. K úpravě životního tempa a stylu mě přivedl zdravotní stav, když mi bylo 35 let. Také moje děti, dvojčata, jsou většinou na této stravě. Neznají antibiotika a nic než pár dní rýmičky. Jsem autorkou videoreceptů, eBooků a mnoha receptů a kuchařek stravování bez cukru, mléka a lepku. Více o mě se dozvíte zde. Můj příběh. Svoje recepty píšu a dávám do praktických eBooků. Moje eBooky najdete zde. Ve VIDEU vám povím: Jak to všechno začalo.

Mám pro vás eBook zdarma:
Kus bezlepku do kapsy

Bez cukru, mléka a lepku

Vyzkoušejte recepty na sladké i slané svačiny bez cukru, mléka a lepku.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů