Výzva matkám na Den matek

Matky!

Přestaňme bojovat se svými dcerami, přestaňme být v opozici.
Vyslechněme je, nechme je sdělit nám, co potřebují, přestože s tím nesouhlasíme. Ony se potřebuji vůči nám vymezit, odlišit se, proto jdou často do konfliktu.

Podporujme je ať se děje co se děje. Buďme jim oporou v zákulisí. Ony postupně s věkem přicházejí na tu svoji scénu, my tam za nimi nemáme lézt a dirigovat je. Důvěřujme samy sobě, že jsme jim před vstupem na scénu daly dostatek citu, lásky, informací, že ony na té své scéně mají z čeho čerpat a že jsme jim dobrým příkladem.

A někdy to tak nevypadá.

Ale buďme tam, za scénou, nelezme za nimi, ale zároveň neodcházejme s pocitem, že jsme zklamaly. Nechme se překvapit, nechme se dojmout, nechme se potěšit tím, jak ony samy svojí scénu pojmou.
A ačkoli to není zřejmé na první pohled, naše dcery potřebují vědět, že v zákulisí je někdo, na koho se mohou spolehnout, kdo je nesoudí, kdo se na ně těší a zpovzdálí je miluje a podporuje. Přestože to nedávají a možná nikdy nedají znát.

Je tam jejich MÁMA.

 

Jak si zachovat vnitřní klid v každé situaci? Jak krotit svoji pozornost a lépe se soustředit? Zvu Vás do světa klidu a harmonie, přidáte se? Můj příběh si přečtěte zde. >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Napsala jsem pro vás eBook „9 tipů jak na sebe nezapomínat“

    Chcete se dlouhodobě cítit skvěle? Získejte 9 praktických rad jak na to na 30 stránkách.

  • Nejnovější články
  • Potkáme se na Facebooku