Můj příběh

 

Stravuji se bez cukru, mléka a lepku.
Jak jsem díky svým zdravotním potížím zcela změnila svůj způsob života, postavu i profesi,
a začala žít lehčí a svěží život.

Ty už vůbec nemáš ty svoje alergie?

Zeptala se mě kamarádka uprostřed léta, když jsme si zkracovaly cestu přes louku, která právě krásně kvetla.

„Už 12 let jsem bez“, odvětila jsem. A pak jsem se rozpovídala o tom, jak to celé bylo. Přitom jsem si uvědomila, že už je to tak dávno a že už si ty stavy ani nevybavuju.

Ano, bývala jsem silný alergik. Měla jsem navíc rýmu po celý rok, ráno jsem se budila zahleněná, v noci smrkala a nemohla se pořádně vyspat. Tento stav přetrvával skoro dvě desítky let. A já přežívala.

Lékaři mě připravovali na operaci nosních polypů.

V tu dobu jsem ale neměla jenom rýmu a alergie. Řešila jsem řadu zdravotních obtíží, jako nadýmání, průjmy, bolesti spodní části zad, gynekologické potíže a problémy s otěhotněním a udržením těhotenství, záněty dutin, častou únavu. Celkově jsem bývala psychicky rozhozená, měla jsem časté výkyvy nálad.

Po narození dvojčat jsem byla na dně

Mému zhoršujícímu se stavu přispělo narození dvojčat. Plně jsem je kojila a věnovala se jim naplno. Moje tělo však strádalo. Nebyl čas se pořádně najíst, o teplé večeři se mi ani nezdálo. Výraz „zdravá strava“ mi tenkrát zněl jako nadávka. To mě dostalo do stavu, kdy už jsem nemohla dál, ale neznala jsem východisko.

Rýma mi ukázala cestu

Když bylo dětem něco přes rok, začala jsem opětovně navštěvovat kurz taiji. Tam mě jedna žena upozornila, po té co jsem strávila značnou část cvičení s kapesníkem u nosu, že mám nejspíš oslabenou slezinu. To mě zaujalo natolik, že jsem se optala, jak na to přišla. No podle tradiční čínské medicíny. To byl pro mě hodně silný impuls a začala jsem jednat.

Změna stravování mi přinesla úlevu

Navštívila jsem odborníky na celostní medicínu, dostala doporučení, byliny a návody, jak vařit bez cukru, mléka a lepku. Během 14 dnů se mi udělalo tak dobře, že jsem si uvědomila jaká je moje cesta dál. V doporučeních jsem vytrvala, nejrůznější potíže se zmírňovaly.

Asi půl roku na to jsem si uprostřed léta sedla do kupky sena na chalupě.
"Já nemám opuchlé oči a nepšíkám?" Nechtěla jsem tomu věřit. Já mohla sedět na seně a nic, žádné napuchlé oči, žádná rýma, žádná alergie.

Bývala jsem alergická na pyl už do dubna, a já si to uvědomila až uprostřed léta. Chápete, já si toho několik měsíců vůbec nevšimla.

Změny k lepšímu si všímáme hůře než změny k horšímu.

Začala jsem o sebe pečovat

Postupně se můj zdravotní stav zlepšoval. Všechny potíže, které jsou na začátku tohoto článku uvedené, už nemám. Ano, občas přijde rýmička na pár dní. Ale zase odejde bez větších komplikací.

 Tím, že strava a byliny (více se věnuji tomuto procesu v mém eBooku "Bez cukru, mléka a lepku - Jak na to?") ulevily fyzickému tělu, získala jsem energii začít se věnovat psychice.

Začala jsem víc cvičit, potkaly mě techniky je shiatsu, rodinné konstelace, meditace, bachovy květové esence, aurasoma, automatická kresba, muzikoterapie, fonoforéza, kraniosakrální terapie, reflexní terapie, autoterapie hlasem a dechem apod.

Stále jsem bez cukru, mléka a lepku

Kromě stravy bez cukru, mléka a lepku pracuji na posilování jak fyzického tak emočnícho a psychického těla. Klíčem je upevňování vnitřního středu, průběžná korekce postoje, a to jak mého fyzického postoje (prostě stát nebo sedět rovně), tak postoje k životu a životním situacím.

Díky tomu získávám větší oporu sama v sobě. To mi přináší vnitřní klid, a ten mám kdykoli k dispozici. 

Trvale udržitelné zdraví je mnoho malých kroků směřujících k velkému cíli.

Vnitřní klid

Vnitřní klid mi umožňuje vnímat nejrůznější životní situace ví s nadhledem a díky tomu tolik nepropadat emocím, které tyto situace vytvářejí.

Je to pro mě celoživotní téma a hledání rovnováhy.