Moje cesta shiatsu

 

 

 

K shiatsu mě dovedly děti.

K technice shiatsu jsem se dostala díky svým dětem, když byly malinké bylo to s nimi hodně náročné a já to psychicky nezvládala. Narodila se mi totiž dvojčátka.

Zároveň jsem měla i různé fyzické projevy – počínající onemocnění, různé chronické obtíže…a tak jsem navštívila dva víkendy se Shiatsu, které mě naprosto získalo. Už při prvním víkendu jsem se dozvěděla o jednom bodu na zmírnění bolestí, který prostě fungoval a funguje dodnes. Pak jsem nastoupila tříleté studium Shiatsu u Darji Havelkové. Ale označení studium není dost přesné. Jednalo se především o práci na sobě, o poznávání sebe sama a vnitřním vývoji. Více se tématu seberozvoje věnuje ve svém eBooku "9 tipů, jak na sebe nezapomínat".

Setkání s klientem shiatsu

Při masáži shiatsu se na ošetřovaného naladím, vedeme pohovor o jeho obtížích ať už fyzických (bolesti, nemocech) či psychických (doma, v práci…), samozřejmě pouze do té míry, do jaké klient sám chce. Už tento pohovor je léčivý. Pak proběhne krátká diagnostika podle které se rozhoduji, které dráhy budu ošetřovat.

Při shiatsu pracuji celým tělem

Při ošetření používám tlak palců a dalších prstů, lokty, při větším zatuhnutí i kolena případně bosonohé shiatsu.

Mívám také připravené ladičky (fonoforéza), které se úderem rozvibrují a vibrující přikládají na body na těle, kde díky svojí vibraci působí hodně do hloubky. Vibrace tak může uvolnit hluboké fyzické i psychické (především emoce) „usazeniny“, umožní pak hladký průběh energie dráhou a tím nastane samoléčení těla.

Co pomáhá mojí kondici

Několik let navštěvuji semináře lektorky Feng-yún-Song, která se věnuje autoterapii hlasem a dechem. Tyto semináře mi pomáhají jak v mé osobní rovině a tak v práci s klienty shiatsu, kdy se mi prohlubuje a zpřesňuje vnímání a „naslouchání“ klienta.

Ve všech svým aktivitách pracuji hlavou i tělem, mým cílem je mít činnosti v harmonii s mojí osobou. To znamená, že určitý typ činnosti více naplňuje moji vnitřní ženu a jiný zase vnitřního muže, dohromady tak vzniká harmonický celek.

Poznání na cestách

V roce 2013 jsem podnikla cestu do Indie, kterou vnímám jako velmi intenzivní transformaci. Tato cesta ovlivnila všechny aspekty mého života, tedy i praxi shiatsu a terapií. Indové mi ukázali jak si hrát, jak si užívat přítomný okamžik. Zvu Vás tedy ke společnému přítomnému okamžiku při shiatsu nebo jiné terapii v mojí masérně. Těším se na Vás a na Vaše přítomné okamžiky.

Vzdělání týkající se shiatsu atd:

– Darja shiatsu school 2008-2010 (shiatsu škola),
– Kursy Inge Schubert 2008-2010 (práce s ladičkami - fonoforéza, reiki mistr),
– Masérská škola EduSpa College (manuální lymfodrenáž, Indická masáž hlavy)
– Kurs rétoriky a vědomé komunikace
– Kursy Borise Tichanovského (pobyty pro regeneraci kloubů a páteře, cvičení na oči – vylepšování zraku, reiki mistr)
– Kurs Víceúrovňový systém samoléčby a omládnutí lidského organismu LORA Larisy Fotiny 2018
– Základní kurs reflexní terapie (Pataky)
– Kursy Autoterapie hlasem a dechem paní Feng-yun Song 2010-2024
– Kurs nového shiatsu 2015-2016 – Jan Pletánek (shiatsu, viscerální terapie, shintai atd.)
– Kraniosakrální terapie (kurs 2016) Masérská škola EduSpa College, lektor Robert Al Aref
– Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy: Kurs Svět buňky
– Výcvik systemických konstelací, Libor Zvolánek (2023)

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video