Peníze versus zdraví?!

Nedávno se mě kamarádka zeptala, co mě motivovalo začít řešit svoje zdraví vlastní cestou.
„No přece můj zdravotní stav!“
„To ano, ale je spousta lidí, kteří jsou na tom hůř a stejně to nezačnou řešit. Proč jsi to vzala do vlastních rukou?“

Uvědomila jsem si, že velkou motivací pro mě byly peníze. Ano, peníze a moje neochota o ně přicházet.

Podnikání mi změnilo pohled na zdraví

Dokud jsem pracovala jako zaměstnanec, bylo všechno jasné. Pokud jsem onemocněla, šla jsem k lékaři, vystavil mi neschopenku a já se šla vyležet domů do postele. Mezitím jsem dostávala peníze, sice méně než byla mzda, ale nebylo to tak špatné.

Když jsem začala podnikat na živnostenský list jako OSVČ, bylo najednou všechno jinak. Když přišla rýmička, nebyla jsem schopná pracovat, dělat masáže, a musela jsem objednané klienty zrušit. Oni se potom sice objednali na jiné termíny, ale ty zrušené mi nikdo nenahradil. Protože moje kapacita je daná počtem hodin a mojí fyzickou kondicí, nebylo možné to potom dohnat.

Rušení objednaných klientů mě pěkně štvalo.

Přicházela jsem o příjem, ale výdaje odcházely dál, například nájem za masérnu, elektřinu, atd.

Tento stav se několikrát do roka opakoval a doslova mě přinutil se nad tím zamyslet. V té době jsem mívala zánět dutin 2x ročně a mezitím nějaké rýmy a další oslabení. A celkově už mi nebývalo dobře čím dál častěji.
Okolnosti mě zavedly k doktorce, která se zabývá celostní medicínou. Všechno jsme probrali a dostala jsem řadu doporučení, co dělat, jak postupovat a také co nedělat. Bylo to na několik návštěv a chodím tam dodnes. Celý můj osobní příběh této transformace se dozvíte zde.

Počty to byly jednoduché

Tato služba je samozřejmě placená. Asi se budete smát, ale zpočátku jsem opravdu porovnávala, zda se návštěva u ní a přípravky (čaje a byliny atd.) za 2 tisíce se mi vyplatí. Tenkrát byl podzim, a na alergologii mě čekaly zase nějaké injekce, které by měly alergii vyřešit. Jedna stála 800 Kč, měla jsem dostat dvě. Navíc ty loňské, také za 1600 Kč nějak nezabraly. Počty to byly jednoduché.

Dnes se skoro stydím

Ano, takhle přízemní počítání za tím bylo. Dnes mi to připadá primitivní a skoro se za to stydím, ale tenkrát jsem nevnímala širší souvislosti, byla jsem hodně zaslepená.

A chcete znát výsledek této početní úlohy? ANO, vyplatilo se to, a to několikanásobně, ani spočítat se to nedá. Kvalita mého života výrazně stoupla, přestala jsem být unavená, získala jsem chuť vrhnout se do nových projektů, dostala jsem odvahu podnikat nové věci a celkově posílila nejen fyzické tělo.

Do mého života se vkradl nový pocit, a to ocenění a vděčnost za zdraví.

Ano, nejsem supermanka. Občas přicházejí rýmičky, občas něco jiného, to už je život a pokaždé výzva.

Už to umím ocenit

Velice si vážím těchto signálů. A vidím sama na sobě, že dost často se naše zásadní životní rozhodnutí odráží od zdánlivých drobností, jednotlivostí, malicherností. Celek se začne tvořit, až poté co ten proces započneme.

Co vám brání ke změně? Co vás přivedlo na změnu?

Celý můj příběh si můžete přečíst ZDE.

Techniky, které mi velice pomáhají udržovat se fit, jsem sepsala do eBooku „9 tipů, jak na sebe nezapomínat“, který si můžete stáhnout zdarma ZDE.

Učím, jak jíst bez lepku, mléka a cukru pomocí osvědčených návodů a receptů. Tato moje strava je založená na zelenině, obilovinách, luštěninách, příležitostně i mase a vejcích. Více jak 12 let nejím lepek (pšenici, žito, ječmen, oves, to znamená pečivo, knedlíky, běžné těstoviny), mléko (a také sýry, smetanu, jogurty, máslo) a cukr (bílý, řepný, tmavý, třtinový). Bezlepková strava bez mléka a cukru mi pomohla od mnoha zdravotních potíží, jako jsou pylové alergie, chronická rýma, záněty dutin, angíny, gynekologické potíže a další. Také jsem mívala o 25 kilo víc. Celostní přístup k životu mi přináší kvalitnější dny i noci. Věnuji se také meditacím, praktikuji masáže shiatsu, cvičím taiji a dechová cvičení. K úpravě životního tempa a stylu mě přivedl zdravotní stav, když mi bylo 35 let. Také moje děti, dvojčata, jsou většinou na této stravě. Neznají antibiotika a nic než pár dní rýmičky. Jsem autorkou videoreceptů, eBooků a mnoha receptů a kuchařek stravování bez cukru, mléka a lepku. Více o mě se dozvíte zde. Můj příběh. Svoje recepty píšu a dávám do praktických eBooků. Moje eBooky najdete zde. Ve VIDEU vám povím: Jak to všechno začalo.

Mám pro vás eBook zdarma:
Kus bezlepku do kapsy

Bez cukru, mléka a lepku

Vyzkoušejte recepty na sladké i slané svačiny bez cukru, mléka a lepku.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů