Zatočte se zácpou

Trápí hodně lidí.
Vidím to kolem sebe.
Moc se o tom nemluví.
Ale je tady.
Zácpa.

Budu stručná. Dám sem několik doporučení, jak se jí vyhnout:

1/ Jíst hodně zeleniny, tepelně upravenou v zimě, a více syrové v létě.

2/ Nejíst čokoládu ani kakao.

3/ Pokud jíte maso, vždy ho kombinovat se zeleninou, vynechat obilnou přílohu. Nejíst k němu rýži, těstoviny, knedlíky, nic z toho, jako přílohu mít zeleninu tepelně upravenou, trochu čerstvé zeleniny a také kvašenou. Pak budete koukat, jak vám to bude trávit.

4/ Omezit pečivo i pečené moučníky.

5/ Do jídla přidávat lněné semínko (link). Stačí 1 čajová lžička na porci. Jde přidat i do mixovaných polévek, omáček, do zeleniny, ale i k masu.

Čaj ze lněného semínka

Ze lněného semínka jde udělat nápoj: 1 čajovou lžičku zalijeme vroucí 500 ml vroucí vody a necháme 5-10 minut odstát. Přecedíme přes sítko a popíjíme, semínka ze sítka můžeme dát do jídla nebo sníst.

Pomáhá také šťáva ze švestek: vezmete sušené švestky (link) a namočíte do vody, po několika hodinách vznikne lahodná šťáva a tu popíjíme.

Nepijeme při průjmu.

Lněný čaj je také skvělý při detoxikaci a hubnutí.

Lněné semínko je zlaté, tmavé, celé nebo drcené. Drcené se lépe vstřebává, celé je potřeba dobře rozkousat. Drcené se dá i koupit, případně namlít v mlýnku na kávu či ořechy.

Drcené lněné semínko:

Co lněné semínko obsahuje:
– vlákninu
– vitamíny B, B3, C, E, V
– minerály jako je vápník, draslík, hořčík, železo, selen, fosfor, mangan
– omega 3 a omega 6 masné kyseliny
– bílkoviny

Kvalitní lněné semínku kupuji zde, mají hnědé, zlaté, drcené – doporučuji můj oblíbený SHOP.

Učím, jak jíst bez lepku, mléka a cukru pomocí osvědčených návodů a receptů. Tato moje strava je založená na zelenině, obilovinách, luštěninách, příležitostně i mase a vejcích. Více jak 12 let nejím lepek (pšenici, žito, ječmen, oves, to znamená pečivo, knedlíky, běžné těstoviny), mléko (a také sýry, smetanu, jogurty, máslo) a cukr (bílý, řepný, tmavý, třtinový). Bezlepková strava bez mléka a cukru mi pomohla od mnoha zdravotních potíží, jako jsou pylové alergie, chronická rýma, záněty dutin, angíny, gynekologické potíže a další. Také jsem mívala o 25 kilo víc. Celostní přístup k životu mi přináší kvalitnější dny i noci. Věnuji se také meditacím, praktikuji masáže shiatsu, cvičím taiji a dechová cvičení. K úpravě životního tempa a stylu mě přivedl zdravotní stav, když mi bylo 35 let. Také moje děti, dvojčata, jsou většinou na této stravě. Neznají antibiotika a nic než pár dní rýmičky. Jsem autorkou videoreceptů, eBooků a mnoha receptů a kuchařek stravování bez cukru, mléka a lepku. Více o mě se dozvíte zde. Můj příběh. Svoje recepty píšu a dávám do praktických eBooků. Moje eBooky najdete zde. Ve VIDEU vám povím: Jak to všechno začalo.

Mám pro vás eBook zdarma:
Kus bezlepku do kapsy

Bez cukru, mléka a lepku

Vyzkoušejte recepty na sladké i slané svačiny bez cukru, mléka a lepku.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů