Shiatsu mě naučilo pečovat o sebe aneb nejen jídlem je člověk živ

Shiatsu. Asi slovo, které ani neumíte vyslovit a to vůbec nevadí.

 • Znamená pro mě hodně.
 • Změnilo mi život, změnilo mi hodnoty a životní postoje.
 • Naučilo mě pečovat o sebe.

20 let svého života jsem měla chronickou rýmu, kterou v létě vystřídala rýma alergická. Opakované záněty dutin mě pokaždé na několik týdnů vyřadily z provozu. Když jsem na mateřské s dvojčaty jednu zimu opět rušila jedny hory za druhými z důvodu zánětu dutin, angíny a kdo ví čeho ještě. Dost mě to naštvalo a to byl silný impuls k tomu, abych to zkusila řešit jinak.

Díky celostní medicíně jsem změnila svůj životní styl, začala studovat shiatsu, začala se stravovat bez lepku, mléka a cukru a výrazně jsem omezila maso. Do 14 dnů se mi udělalo o dost lépe, měla jsem mnohem víc energie na svoje malá dvojčátka.

Začala jsem studovat tříletý výcvik Darja shiatsu school, který pro mě byl velkou inspirací a doslova mi změnil život, především můj přístup k tělu.

Shiatsu je pro mě péče o sebe, zastavení, relaxace, načerpání energie, zklidnění a vyjasnění. Když jdu na shiatsu, jsem na shiatsu a jdu ze shiatsu, tak není nic jiného, než já. Jsem v totálním kontaktu se sebou a se svými potřebami. Mám dokonalý odstup od práce atd. Dokážu lépe vnímat co je potřeba udělat a lépe se na to soustředit.

Při shiatsu se pracuje s celým tělem. Miluju, když se mi „pracuje“ na hlavě. Cítím krásné uvolnění mysli, hlava se odlehčí. Shiatsu pracuje také se zády, stehny, lýtky, chodidly (pokud jste lechtivci, nemusíte se obávat), pažemi, dlaněmi (velice příjemné), a také s páteří, kyčlemi, koleny, kotníky, rameny a všemi dalšími klouby v těle.

Občas mi při shiatsu pracuje bříško, ozývá se takové škrundání, které ale není od hladu, ale z uvolnění. Je to dobrý signál, že tělo se krásně uvolnilo a odevzdalo.

Shiatsu praktikuji od té doby (tedy od roku 2008) a také na něj sama pravidelně docházím.

S klienty nejčastěji řešíme různé potíže s pohybovým aparátem, od akutní po chronické. Shiatsu bývá účinné při potížích se zády, krční páteří, kyčlemi a koleny, ale také například při karpálech. Další oblast jsou chronické potíže nejrůznějšího druhu, kdy shiatsu může ulevit, být doplňkem klasické léčby atp.

 • bolesti pohybového aparátu (kloubů, svalů)
 • trávicí potíže
 • hojení ran a úrazů
 • hormonální potíže
 • roztroušená skleróza
 • špatný spánek
 • rekonvalescence po nemocech
 • celkové vzpamatování organismu
 • podpora klasické léčby

Úlevu poskytuje také těhotným, a to od bolestí v bedrech a při celkové únavě.

Pro maminky s malými dětmi bych shiatsu ordinovala jako povinné. Už jenom odpočinek bez toho, aby maminka cokoli musela, čas jenom pro sebe, je velice prospěšný.

Celý příběh mojí cesty se SHIATSU se dočtete ZDE.
Odkaz na VIDEO.
Ceník shiatsu.

Pokud byste chtěli masáž shiatsu vyzkoušet, zvu vás do své útulné masérny v Praze 9 – Vysočanech. Objednání na shiatsu: klara@klarapatockova.cz

Učím, jak jíst bez lepku, mléka a cukru pomocí osvědčených návodů a receptů. Tato moje strava je založená na zelenině, obilovinách, luštěninách, příležitostně i mase a vejcích. Více jak 12 let nejím lepek (pšenici, žito, ječmen, oves, to znamená pečivo, knedlíky, běžné těstoviny), mléko (a také sýry, smetanu, jogurty, máslo) a cukr (bílý, řepný, tmavý, třtinový). Bezlepková strava bez mléka a cukru mi pomohla od mnoha zdravotních potíží, jako jsou pylové alergie, chronická rýma, záněty dutin, angíny, gynekologické potíže a další. Také jsem mívala o 25 kilo víc. Celostní přístup k životu mi přináší kvalitnější dny i noci. Věnuji se také meditacím, praktikuji masáže shiatsu, cvičím taiji a dechová cvičení. K úpravě životního tempa a stylu mě přivedl zdravotní stav, když mi bylo 35 let. Také moje děti, dvojčata, jsou většinou na této stravě. Neznají antibiotika a nic než pár dní rýmičky. Jsem autorkou videoreceptů, eBooků a mnoha receptů a kuchařek stravování bez cukru, mléka a lepku. Více o mě se dozvíte zde. Můj příběh. Svoje recepty píšu a dávám do praktických eBooků. Moje eBooky najdete zde. Ve VIDEU vám povím: Jak to všechno začalo.

Mám pro vás eBook zdarma:
Kus bezlepku do kapsy

Bez cukru, mléka a lepku

Vyzkoušejte recepty na sladké i slané svačiny bez cukru, mléka a lepku.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů